انتخاب زبان
02156793292-02156792168


حمل و نقل هوایی

شرکت در زمینه حمل و نقل هوایی که در آن مبنای سرعت و دقت بیشتر مورد نظر است با استفاده از قرارداد های همکاری با خطوط هوایی خارجی ، قابلیت جابجایی محموله های مختلف را به ایران و سایر کشورها و بالعکس دارا می باشد. شرکت چکاد ترابر پارس دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و کنوانسیون حمل و نقل هوایی جهان IATA می‌باشد و با استفاده از خطوط و ایرلاین‌های بین‌المللی جهان نظیر امارات قطر و ترکیش و …. و با استفاده از نمایندگی‌های عضو یاتا در سراسر جهان حملی سریع و مطمئن را به شما ارائه می‌دهد. این شرکت همچنين با دارا بودن نمایندگی بسیار قوی در فرودگاه های تهران، اين توانايي را دارد قبض انبار شما را سريعترین زمان ممکن حتی برای محمولات خاص پای پرواز بلافاصله به شما ارائه دهد.

حمل هوایی کالای صادراتی

فعالیت های یاتا در رابطه با حمل بار هوایی کالاهای خطرناک
برخی از محموله ها یا کالاها ممکن است در فریت بار و حمل بار هوایی برای مسافران و همچنین برای خود هواپیما خطرناک باشند، محموله هایی چون اورانیوم گازها و همچنین مایعات خطرناک مثل اسیدهای قوی و... در هیئت مدیره سازمان حمل و نقل هوایی یاتا به عنوان کالاهای حمل هوایی خطرناک شناخته شده اند و برای فریت بار و حمل بار هوایی این نوع از کالاها محدودیت و حتی در مواقعی ممنوع می باشد. برای فریت بار باید به این نکات توجه داشته باشیم که اشیای زیر ممنوع می باشد:

حمل و نقل بین المللی هوایی

مدارک لازم جهت ارسال بار هوایی مسافری ( فریت بار مسافری )
جهت ارسال بار های هوایی بصورت مسافری ارائه مدارک زیر الزامی می باشد :
کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده
کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده
آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن
لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتیمتر
نکته : در اکثر موارد حمل بار مسافری ، حضور مسافر به هنگام بازرسی کالا و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی الزامی بوده و ارسال محموله با توجه به مقصد و مدت زمان حمل بطور معمول ۳ تا ۴ روز قبل از خروج مسافر از ایران صورت می گیرد.

بیمه بار هوایی

محمولات هوایی در تمامی مسیر هوایی بازای هر کیلو گرم تا سقف ۲۰ دلار از طرف شرکت های هواپیمایی عضو یاتا بیمه بوده و در صورت کافی نبودن سقف اعلام شده میبایست بیمه جداگانه متناسب با ارزش کالا خریداری گردد. لازم به یاد آوری است که پرداخت خسارت منوط به رعایت کامل استانداردهای لازم در بسته بندی کالا می باشد . نکته بسیار مهم: لطفا” هنگام تحویل کالا در مقصد نسبت به کنترل بسته بندی کالا و یا حتی محتویات داخلی بسته ها دقت نموده و در صورت بروز هرگونه مشکل نسبت به اعلام خسارت و تکمیل فرمهای مربوطه قبل از خروج کالا از فرودگاه مقصد اقدام نمایید. حمل هوایی سهمی عمده در توسعه اقتصادی کشورها دارد ، به نحوی که غالباً به عنوان یکی از شاخصهای رشد و توسعه مردم توجه قرار گیرد. شرکت حمل و نقل بین المللی نوین ترابر در زمینه حمل و نقل هوایی خدمات زیر را ارائه میدهد :
حمل صادراتی و وارداتی کالاها از طریق مسیرهای هوایی در سرتاسر جهان
حمل بار هوایی بر مبنای تحویل تا انبار صاحب کالا

این شیوه حمل کالا بیشتر برای محمولات اورژانسی که با کمبود زمان روبرو هستند و یا ارزش کالایی آنها بسیار بالا است استفاده می شود. حمل هوایی برای حجم کالا نیز به مانند وزن آن محدودیت هایی دارد. در این روش حمل کانتینر های هوایی با اشکال مخصوص بدنه هواپیمای باربری تهیه شده اند و استفاده می شوند. ارزش فضا هر متر مکعب در هواپیما برابر ارزش ۱۶۰ کیلوگرم می باشد. بنابراین در صورتی که کالای شما یک لیتر باشد و ۱۶۰ کیلو وزن داشته باشد و یا بر عکس یک متر مکعب حجم داشته باشد و ۱ کیلو وزن در هر دوصورت کالای شما بر اساس یک مترمکعب با ۱۶۰ کیلوگرم نرخ گذاری می شود. روش نرخ دهی در کالای هوایی به واسطه تعدد محموه های خرد به صورت پلکانی می باشد. به عنوان مثال محمولات زیر ۴۰ کیلوگرم همگی ۴۰ کیلو در نظر گرفته خواهند شد.